Wykorzystanie luster w projektowaniu wnętrz

Lustra nie należą wyłącznie do łazienek. W rzeczywistości mają wiele zastosowań w domach, takich jak otwieranie przestrzeni, odbijanie światła i przyczynianie się do ogólnego wystroju.

Lustra to magicy, którzy tworzą iluzję przestronności, ale tylko wtedy, gdy umiesz używać ich magii. Nie stresuj się tym – nie potrzebujesz magicznej różdżki, tylko kilka wskazówek dekoracyjnych, które nauczą Cię, jak wybrać, połączyć i gdzie umieścić lustra.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.


i przyczynianie się do ogólnego wystroju. Lustra to magicy, którzy tworzą iluzję przestronności, ale tylko wtedy, gdy umiesz używać ich magii. Nie stresuj się tym - nie potrzebujesz magicznej różdżki, tylko kilka wskazówek dekoracyjnych, które nauczą Cię, jak wybrać, połączyć i gdzie umieścić lustra.

Kształt Określa Pozycję

Lustra występują w różnych kształtach i stylach. Jeśli nie wiesz, jak je zawiesić, zawsze możesz użyć kształtu jako przewodnika: klasyczny pionowy prostokąt można potraktować jako dzieło sztuki i wykorzystać jako punkt centralny pomieszczenia (np. nad kominkiem). Poziomy prostokąt można wykorzystać w podobny sposób, ale świetnie nadaje się również do wypełniania podłużnych pustych przestrzeni, takich jak ściana wejściowa. Duże okrągłe lustra tworzą niesamowite punkty centralne. Takie lustro można zmienić w gwiazdę pokoju, szczególnie jeśli rama jest bogato zdobiona i przypomina klejnot. Jeśli rama jest minimalistyczna lub nie istnieje, lustro jest po prostu eleganckie i nonszalanckie. Małe okrągłe lusterka można zawiesić w dowolnym miejscu. Lustra z ramą w kształcie rozbłyskujących promieni są bardzo popularne ze względu na podnoszące na duchu uczucie, które wprowadzają w każdą przestrzeń. Działają najlepiej, gdy są używane jako akcenty. Klasyczny owalny kształt ma neutralną elegancję, ale nadal wyraża mocną stylistykę. Może przełamać monotonię kwadratowych kształtów po umieszczeniu między dwoma oknami. Lustro podłogowe jest wysokim lustrem często stojącym na stojaku lub opartym o ścianę. Jest najczęściej używane w przedpokoju, ale może także wprowadzić życie w nieużywany kąt salonu. Łukowy kształt nadaje mu wrażenie vintage i służy jako dramatyczny element architektoniczny. Może być stosowane w łazience, salonie lub przedpokoju.

Sztuka Tworzenia Refleksji

Jedną z najważniejszych ról luster jest odbijanie światła i sprawienie, aby wnętrze było jaśniejsze, bardziej otwarte i bardziej przestronne. Z powodu tej znaczącej roli lustra nigdy nie powinny być umieszczane losowo wokół domu, w przeciwnym razie odzwierciedlają rzeczy, których nie chcesz widzieć podwójnie (np. krzesło z wiązką rozłożonych ubrań). Lustro powinno odbijać piękny widok lub odbijać światło. W przypadku tego ostatniego należy umieścić go naprzeciwko okna lub sztucznego źródła światła.

Praca Nad Iluzją Przestronności

Samo odbijanie się światła sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się większe, ale są też inne sztuczki, których możesz użyć, aby zmaksymalizować to uczucie. Na przykład użycie poziomych lusterek na klatce schodowej lub wąskim wejściu może poszerzyć obszar i zapewnić lepszy przepływ z jednego pokoju do drugiego. Meble lustrzane mogą oszukać, że nie ma tam lusterek, zachowując się w ten sam sposób pod względem odbicia światła.

Weź pod uwagę Feng Shui

Jako wielowiekowa tradycja, Feng Shui ma wiele ważnych punktów, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, i nie inaczej jest w przypadku lusterek. Według Feng Shui, dobrym pomysłem jest umieszczenie lustra nad kominkiem. Daje to dobrą energię do pomieszczenia, a element ognia kominka równoważy element wodny lustra. Innymi przydatnymi wskazówkami, które można uzyskać dzięki tej filozofii, jest ustawienie lustra w celu stawienia czoła czemuś, co kochasz, i użycie zakrzywionych lusterek w celu bardziej efektywnego rozproszenia energii. Dodatkowe ostrzeżenie: lustra w domu odbijają nie tylko światło, ale także styl. Poza kształtem i pozycją, powinieneś również pomyśleć o ramie jako kluczowym czynniku, ponieważ posłuży ona jako instrukcja dekoracyjna.