Panele tapicerowane

Panele tapicerowane to popularny element dekoracyjny, który potrafi odmienić wygląd wnętrza. Dzięki nim można uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny, a także ocieplić pomieszczenie i sprawić, że będzie ono, wydało się bardziej przytulne. Panele tapicerowane są znakomitym sposobem na udekorowanie ścian w sypialniach, ale nie tylko. Ich zaletą jest to, że można z nich tworzyć dowolne konfiguracje i bez trudu da się dopasować panele do stylu panującego we wnętrzu. Co jeszcze warto wiedzieć o panelach tapicerowanych?

Panel tapicerowany – budowa i funkcje

Panele ścienne z miękkim obiciem na stałe wpisały się na listę materiałów wykończeniowych. Będą one doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy odświeżyć wygląd wnętrza, urozmaicić aranżację domu, ocieplić sypialnię czy też udekorować pustą ścianą. Ozdoby te dostępne są w wielu różnych rozmiarach, kolorach, jak i materiałach obicia. Niektóre osoby decydują się też na samodzielnie ich wykonanie, jednak do tego potrzebnych jest wiele narzędzi. Tymi ozdobami można pokryć tylko część ściany, ale także całe ściany. Wszystko właściwie zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Wyświetlanie jednego wyniku

Up to

50% 

Spring Sale

Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Nulla quis lorem ut libero.

Tapicerowane panele ścienne

Tapicerowane panele ścienne wykonane są z cienkiej płyty MDF dociętej na odpowiedni wymiar i w danym kształcie. Płyty te mają zazwyczaj grubość od 5 do 10 mm. Oczywiście, grubsze płyty są lepsze, gdyż zapewniają wyższą stabilność, nie wyginają się ani nie odkształcają. Należy jednak mieć na uwadze, że grube i ciężkie płyty muszą być solidnie zamontowane. Jeśli chodzi o wnętrza tych elementów, są one wypełnione gąbką tapicerską o różnej gęstości i grubości. Produkty dostępne w sprzedaży mają w sobie piankę o grubości 3-10 cm. Im grubsze wypełnienie, tym lepiej, gdyż taki panel zapewni wysoki komfort użytkowania, w szczególności, jeśli ma być on zagłówkiem czy wezgłowiem. W przypadku paneli, które mają służyć jedynie do dekoracji, można postawić na cienkie materiały.

Na wierzchu panel obity jest tkaniną tapicerską. To właśnie dzięki niej ozdoba ta prezentuje się wyjątkowo stylowo. Tkanina jest naciągnięta na gąbkę i zamocowana do płyty przy użyciu zszywek. Wybór materiałów obiciowych jest ogromny, a więc jest w czym wybierać. Często tapicerowane panele ścienne pokryte są aksamitem, welurem czy też eko skórą.

Panele tapicerowane na ścianę – gdzie znajdują zastosowanie?

Tapicerowane panele ścienne znajdują wszechstronne zastosowanie. Właściwie to wszystko zależy od nas, gdzie je wykorzystamy.

 • wezgłowie lub zagłówek łóżka – najczęściej tego typu produkty wykorzystuje się do tworzenia wezgłowia czy zagłówka łóżka,
 • „miękkie ściany” – można ich użyć też w każdym miejscu, w którym chcemy w sposób komfortowy oprzeć się o ścianę (ściana wokół łóżka, ława bez oparcia),
 • bezpieczeństwo dzieci – panele tapicerowane są świetnym sposobem na zabezpieczenie strefy, w której bawią się dzieci. Można nimi pokryć cały kącik zabaw czy też ścianę za łóżkiem, zabezpieczając w ten sposób maluchy przed możliwym uderzeniem o twardą powierzchnię,
 • dekoracja – ozdoby te można też potraktować jedynie jako dekorację wnętrza. Panele można wstawić miedzy innymi w korytarzową wnękę, tworząc efektowną mozaikę,
 • poprawa akustyki – najgrubsze modele świetnie pochłaniają dźwięki, a więc dzięki nim da się dobrze wygłuszyć pomieszczenie,
 • inne cele – panele tapicerowane mogą też posłużyć nam za tablicę z notatkami, czy też miejsce w których znajdą się inne niezbędne nam akcesoria (po dokupieniu do nich metalowych haczyków).

Jakie są największe zalety paneli tapicerowanych?

Tapicerowane panele ścienne stały się tak popularne nie tyko ze względu na ich mocno oryginalny wygląd. Okazuje się, że mają one cały szereg innych zalet, które sprawiły, że przekonało się do nich tak wiele osób. Wobec tego jakie są największe zalety paneli tapicerowanych? Otóż można do nich zaliczyć:

 • ogromny wybór i nieograniczone możliwości – panele tapicerowane na ścianę dopasują się do każdego zamysłu aranżacyjnego, gdyż- w zależności od tego jaki materiał obiciowy został wybrany- mogą one zagwarantować szeroką gamę kolorystyczną. W efekcie możliwości wykonania odpowiedniej i pożądanej kompozycji na ścianę są nieograniczone. Jeśli dodatkowo skusimy się na panele tapicerowane na wymiar, wówczas będą one szyte na naszą przysłowiową miarę,

 • dobre parametry pod względem akustycznym – tapicerowane panele ścienne cechuje również ogromna zdolność do pochłaniania dźwięków. Dzięki temu można wykorzystać je celem wyciszenia danego pomieszczenia. Oczywiście wiele zależy od ich rodzaju oraz grubości. Jeśli celem montażu paneli tapicerowanych jest jak najwyższa redukcja hałasu, powinniśmy się zdecydować na najgrubsze modele, które dodatkowo będą podklejone kauczukiem.

 • właściwości termoizolacyjne – panele tapicerowane mają również zdolność do skutecznego ocieplenia danego pomieszczenia. Wynika to z faktu, że wraz z obiciem będą one stanowić warstwę izolacyjną na ścianie. Dzięki temu pozwolą one na utrzymanie optymalnej temperatury w danym pokoju, a co najważniejsze, uchronią nas przed dodatkowymi kosztami ogrzewania.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety, nikogo z nas nie powinien dziwić fakt, że panele tapicerowane staja się coraz popularniejsze. Ich montaż niesie bowiem za sobą wiele korzyści- nie tylko tych wizerunkowych, ale także tych związanych ze zwiększeniem praktyczności danego pomieszczenia.

Panele tapicerowane – zalety

Te dekoracje ścienne mają wiele zalet. Nie tylko pięknie prezentują się w każdym wnętrzu, ale także są niebywale miłe w dotyku. Jakie jeszcze mają zalety? Przede wszystkim są one w stanie skutecznie wygłuszyć pomieszczenie. Wiele modeli dostępnych na rynku ma też hydrofobową powłokę, dzięki której woda spływa z nich bez żadnych śladów. Nie bez znaczenia jest również to, że znajdują one szerokie zastosowanie i są dostępne w wielu odcieniach i wzorach. Warto też podkreślić, że ich montaż nie sprawia żadnych trudności i zajmuje niewiele czasu.

Jakie rodzaje paneli tapicerowanych można wyróżnić?

Panele tapicerowane to nie tylko bogactwo wzorów i kolorów. To także ogromna różnorodność pod względem ich rodzaju. Każdy z nich będzie oferował inne parametry użytkowe i właściwości techniczne. Wobec tego jakie mamy rodzaje paneli ściennych tapicerowanych? Otóż:

 • panele płaskie – to z reguły najcieńszy rodzaj paneli tapicerowanych. Zbudowane są one z cienkiej sklejki lub materiału drewnopodobnego. Warstwa obiciowa w przypadku tych paneli również jest niezwykle cienka.

 • panele wypukle – jak łatwo można się domyślić, są one przeciwieństwem paneli płaskich więc analogicznie są one o wiele grubsze. Mają one dość cienką podbudowę, a co za tym idzie jednocześnie i słabsze właściwości akustyczne. Do ich produkcji jednak wykorzystuje się o wiele więcej materiału obiciowego, by utworzyć odpowiednio grube wypełnienie. Panele ścienne wypukłe wyróżniają się również tym, że na ścianie tworzą wyrazistą strukturę.

 • panele akustyczne – to ostatni już rodzaj paneli tapicerowanych, na jakie możemy się zdecydować. Łatwo stwierdzić, że jest to najgrubszy, dostępny model paneli ściennych z obiciem. Zostały one zaprojektowane tak, by można było z ich pomocą maksymalnie wyciszyć pomieszczenie. Ich grubość często osiąga nawet 6 centymetrów. Warto również zauważyć, że jest to zdecydowanie najdroższy rodzaj paneli tapicerowanych. Wynika to jednak z faktu, że wykorzystuje się o wiele więcej materiału wypełniającego, który pozwala na osiągnięcie zadowalających parametrów akustycznych.

Każdy rodzaj paneli tapicerowanych, może znaleźć zastosowanie w innym pomieszczeniu. Przed wyborem więc warto przeanalizować ich parametry, a następnie podjąć decyzję o montażu.

Jak się montuje panele ścienne tapicerowane?

Montaż paneli tapicerowanych jest bardzo prosty. Można go wykonać najczęściej za pomocą kleju montażowego lub rzepów. Podczas montażu przyda się: poziomica, miarka, mydło malarskie, ołówek, taśma na rzep lub klej montażowy. Najpierw należy zmierzyć całą powierzchnię i ułożyć panele na ziemi, aby sprawdzić, czy będą one do siebie pasować. Następnie trzeba przygotować ścianę, czyli pozbyć się z niej pyłów, kurzu i zabrudzeń. Kolejnym etapem jest wyznaczenie linii, wzdłuż której ozdoby te będą układane, po czym można już nanosić klej po środku na panele i przykładać je do ściany, mocno dociskając. Jeśli chodzi o montaż na rzepy, jedną część trzeba przytwierdzić do ściany, a drugą do paneli, po czym je połączyć.

Visit

1234 Divi St. #1000
San Francisco, CA
23514

Contact

hello@divistore.com

(235) 462-3623

Accessories
Home Office