Cynk

Zdrowa dieta nie może się obejść bez tych produktów, w których cynk pojawia się w większych ilościach.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.


Cynk

Dlaczego ten składnik mineralny jest tak ważny dla naszego zdrowia? Co grozi tym, którzy będą się musieli zmierzyć z jego niedoborem?

Cynk jest niezwykle ważnym minerałem, bez którego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wiadomo, że cynk bierze udział w wielu skomplikowanych procesach, które zachodzą w naszym ciele, jest też jednym ze skuteczniejszych pogromców wolnych rodników, których obecność w organizmie może negatywnie wpływać i na nasz wygląd, i na ogólny stan naszego zdrowia.

Cynk wpływa na stan naszej skóry, jest też niezwykle ważny dla naszego układu immunologicznego. Jakie problemy mogą świadczyć o tym, iż w naszej diecie pojawia się zbyt mało tego minerału? Objawy tego niedoboru są dość charakterystyczne. Wolne gojenie się ran, częste infekcje, problemy związane z wyglądem skóry i włosów – oto dolegliwości, za pojawienie się których odpowiada brak odpowiedniej ilości cynku w diecie.

A w jakich produktach spożywczych znajduje się cynk

Minerał ten pojawia się m. in. ostrygach, drobiu oraz w podrobach. Nie brak go też w roślinach strączkowych oraz w pełnych ziarnach zbóż. Sporo cynku można też znaleźć w orzechach oraz w nasionach, które są rewelacyjnym uzupełnieniem zdrowej diety.