5
(1)

Od dwóch dziesięcioleci trend w stylu shabby chic jest coraz bardziej popularny wśród właścicieli domów na całym świecie.

Głównie ze względu na ponadczasowy urok vintage i nowoczesne akcenty, które krzyczą tylko o pozytywności i szczęściu. A wprowadzenie go do domu jest zaskakująco łatwe.

Eklektyczny styl łączy miękką, pastelową kolorystykę z trudnymi, czasem nawet zabytkowymi meblami, aby przywrócić poczucie dawnych dobrych czasów. Włączając te i wiele innych elementów do swojego projektu, możesz łatwo uzyskać nieodparty, odrapany elegancki wygląd.

Oto pięć świetnych wskazówek, które pozwolą wprowadzić styl shabby chic do swojego domu.

 1. Meble uszkodzone i zniszczone
  Zanim zaczniesz odczuwać pokusę, aby pominąć tę część: uratowane nie oznacza złamania, brzydoty ani czegoś śmierdzącego! Oznacza to, że wybrane elementy powinny być w dobrym stanie pod względem funkcjonalności, ale z wyraźnymi oznakami zużycia, aby uzyskać doskonały, shabby chic. Wyszorowany sosnowy stół z podobnymi krzesłami stojący na jasnej drewnianej podłodze w kuchni lub jako biurko do pracy w biurze. W przypadku odrapanego eleganckiego salonu zniszczona rama z kutego żelaza lub drewniana wspaniale współpracuje z miękkimi szarymi poduszkami i owczą skórą obłożoną po bokach.
 2. Szykowna sztuka ścienna w rustykalnym otoczeniu
  Jeden z najlepszych shabby chic dodatków do stylu vintage ma postać sztuki ściennej. Odbitki te mogą być dowolne, od pop-artu po abstrakcję, po piękne akwarele, których celem jest przełamanie monotonii, która mogłaby się osiedlić i stworzenie tej charakterystycznej, szykownej atmosfery.
  Być może zechcesz wprowadzić sztukę ścienną, w której jest miejsce na ścianach, szczególnie w miejscach, w których można zastosować kolorowe akcenty. Jeśli chcesz przenieść swój odrapany szyk na poziom ekspercki, po prostu zostaw obraz oparty o ścianę na podłodze
 3. Zabytkowa atmosfera z nowoczesnymi udogodnieniami
  Eleganckie, nowoczesne udogodnienia w całym domu są niezbędne, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój odrapany, elegancki wygląd. Jeśli szukasz klasycznej łazienki, zastanów się nad eleganckimi wannami uzupełnionymi porysowanym stolikiem ze szklanym wazonem pełnym kolorowych kwiatów. Kierując się tymi samymi zasadami, wprowadzaj nowoczesne wyposażenie kuchni i nowoczesny sprzęt do swojego domowego biura połączonego z intrygującą sztuką w stylu vintage.
 4. Drewniane podłogi i jasne kolory
  Kolory odgrywają dużą rolę w wywoływaniu właściwych emocji, zwłaszcza w otoczeniu, które łączy dwa pozornie przeciwne fronty. Pastele wspaniale współgrają z filozofią stylu shabby chic, a te miękkie odcienie są niezbędne do powodzenia wyglądu.
  Dzięki pastelowym odcieniom na ścianach uzupełnij ustawienie jasnymi drewnianymi podłogami, aby wywołać spokój, a także pozytywną energię, intymność i pasję. Rozszerz swoją pastelową paletę i wzory vintage na akcenty, w tym przybory kuchenne, akcesoria do sypialni i łazienki, a uzyskasz piękną synergię elementów.
 5. Kwiaty i zieleń
  Możesz użyć zieleni doniczkowej w rogach pokoi, aby wykadrować i uzupełnić przestrzeń, jednak powinieneś powstrzymać się od wprowadzania zieleni, w której jest już mnóstwo innych elementów. Z drugiej strony użycie kwiatów może zakwestionować i zdekonstruować wszelkie przewidywalne wzory. Pomyśl o umieszczeniu wazonów z kolorowymi bukietami na stole w kuchni, parapetach, stoliku nocnym i oczywiście, na stoliku w łazience.

Trend shabby chic staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny wśród właścicieli domów i projektantów wnętrz. Dzięki harmonijnemu i synergicznemu charakterowi, którego celem jest budzenie pasji, pozytywności i spokoju, odrapany elegancki wystrój stworzy radość zarówno w sercu, jak i w domu.

[ux_products cat=”21,160″ orderby=”rand” order=”asc”]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.