0
(0)

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, prawdopodobnie nie masz wymarzonej łazienki z wanną z hydromasażem i kabiną prysznicową. Prawdopodobnie masz ograniczoną przestrzeń i nie masz możliwości wprowadzania dużych zmian. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować przestrzeń i sprawić, by łazienka wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości. Nie musisz być projektantem wnętrz ani przebudowywać dużej łazienki, aby maksymalnie wykorzystać swoją małą przestrzeń. Podane poniżej pomysły łazienkowe powinny załatwić sprawę.

 1. Zwiększ swoje miejsce
  Optymalizacja przestrzeni do przechowywania ma kluczowe znaczenie w małej łazience. Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twoja łazienka prawdopodobnie zawiera wiele kosmetyków. Położenie ich w dowolnym miejscu będzie wyglądać nieporadnie i sprawi, że każda mała łazienka będzie zagracona. Inwestuj w produkty, które poprawiają organizację, zmniejszają bałagan i tworzą otwartą przestrzeń. Pomyśl o dodaniu półek, rozszerzaniu pod organizerami zlewów i kompaktowaniu szafek. Szafki na leki to świetny dodatek, ponieważ dodają miejsce do przechowywania i dodatkowe lustro, które pomagają małym łazienkom wyglądać na większe.
 2. Usuń bałagan
  Mówiąc o malejącym bałaganie, pozbywaj się rzeczy, które nie należą do najczęściej używanych. Twoje grafiki ścienne i rośliny mogą ładnie wyglądać, ale nie sprawia, że ​​łazienka wygląda na większą. Pozbądź się dodatkowych akcesoriów, aby stworzyć ładniejszą przestrzeń i reorganizuj próżność w łazience, aby wyczyścić przestrzeń.
 3. Rozjaśnij przestrzeń.
  Światło odgrywa ogromną rolę w powiększaniu przestrzeni. Jeśli masz okna w łazience, użyj zasłon, które utrzymają Twoją prywatność, jednocześnie wpuszczając naturalne światło. Poprawa i dodanie oświetlenia to świetny sposób na ożywienie pokoju. Wymień żółte żarówki na jasne światła LED i sprawdź, jak zainstalować dodatkowe oprawy oświetleniowe, które poprawią oświetlenie i przyciągną wzrok do góry.
 4. Odśwież łazienkę
  Jeśli chcesz podnieść jasność swojej łazienki, spróbuj pomalować ściany. Oczywiście, powinieneś najpierw to wyjaśnić właścicielowi. Po uzyskaniu zielonego światła pomaluj ściany i sufit tym samym kolorem, aby stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Celem jest zastosowanie jasnego schematu kolorów w całym pomieszczeniu, dlatego wybierz kolor, który pozostanie spójny z podłogą.
 5. Zwiększ ilość luster
  Lustro łazienkowe (i ogólnie lustra) może odegrać ogromną rolę w ogólnym odczuciu przestrzeni. Wynika to z dodatkowego światła odbijanego od lustra, które tworzy iluzję dużej przestrzeni. Twoja łazienka prawdopodobnie ma już duże lustro, ale uzyskanie dodatkowych mniejszych może również pomóc.
 6. Podnieś drążek
  Częstym sposobem na powiększenie przestrzeni jest podniesienie drążka prysznicowego na szczyt sufitu. Wysoka zasłona prysznicowa zazwyczaj przyciąga wzrok do góry, dzięki czemu łazienka wydaje się bardziej przestronna. Przezroczyste zasłony prysznicowe są również zalecane, aby utrzymać motyw jasnych kolorów. Jeśli chcesz skorzystać z najlepszej opcji, całkowicie pozbądź się kurtyny i wybierz szklane drzwi prysznicowe. Wielu właścicieli pozwoli na to, ponieważ zwiększy to wartość mieszkania, ale coś, czego nie zrobią z powodu ceny. Jeśli wybierzesz tę drogę, wybierz przezroczyste szkło zamiast matowego szkła, ponieważ przezroczystość przyczynia się do lekkiego, jednolitego wyglądu, którego szukasz.
 7. Więcej niż drzwi.
  Jeśli drzwi do łazienki są na zawiasach, możesz spróbować zastąpić je drzwiami przesuwanymi. W przypadku małej łazienki samo otwarcie drzwi zajmie więcej cennej przestrzeni. Jeśli chcesz trzymać się drzwi na zawiasach, użyj drzwi na swoją korzyść. Zainstaluj wieszaki na ręczniki lub haczyki na drzwiach, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Dzięki tym poradom dotyczącym projektowania łazienki, twoja przestrzeń nabierze zupełnie innego wyglądu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.