5
(1)

Perfumy są produktem uwielbianym przez ludzi. Świadczą o tym uginające się półki w drogeriach czy też pojawianie się na rynku coraz to nowych zapachów. Przemysł perfumeryjny uległ wielu zmianom na przestrzeni lat. Nie tylko zmieniły się gusta odbiorców, ale również pojawiają się coraz to nowe formy produkowania tego kosmetyku. Powstało wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają nie tylko poprawić jakość tworzonego produktu, ale również przyciągnąć klientów.

Mgiełki zapachowe

Mgiełka zapachowa to nic innego jak tańsza i lżejsza alternatywa dla klasycznych perfum.

Jej głównym celem jest odświeżenie. Bardzo często ma dodatkowe właściwości – oprócz otulania naszym ulubionym zapachem może również nawilżać, relaksować lub nawet zawierać filtr UV. Z tego powodu mgiełki najbardziej popularne są latem. Bardzo często w tym okresie drogerie wzbogacają swoje oferty w ten właśnie produkt. Większość dostępnych mgiełek zapachowych jest sprzedawana w plastikowych opakowaniach, dlatego nie ma żadnego problemu z noszeniem ich ze sobą w torebce czy zabranie na wakacje. Mgiełki można również stosować na włosy. Przez to, że są lżejsze niż perfumy nie zostawiają plam na ubraniach oraz mniej intensywnie pachną. Ponadto są o wiele tańsze niż klasyczne zapachy, więc nie ucierpi na tym nasz portfel.

Balsamy oraz mleczka do ciała

Praktycznie każde perfumy mają swój odpowiednik w postaci zapachowego balsamu czy mleczka do ciała. Ma to na celu przede wszystkim zwiększenie trwałości zapachu oraz jego podkreślenie. Równie dobrze można je jednak stosować samodzielnie, wtedy woń jest o wiele lżejsza i delikatniejsza. Dodatkowo posiadają inne właściwości, oczywiście charakterystyczne dla balsamów do ciała. Przede wszystkim nawilżają skórę, pielęgnują oraz nadają jej miękkości. Perfumy w takiej formie są zawsze trochę tańsze niż zapachy w klasycznej postaci, ale na pewno samodzielnie są mniej trwalsze i nie tak bardzo intensywne. Nie mniej jednak jest to opcja warta przemyślenia.

Perfumy w żelu

Absolutnie innowacyjne spojrzenie na temat perfum. Na razie nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, ale powoli wkracza na rynek, swoje perfumy w żelu zaprojektowała między innymi marka AVON. Największą zaletą tego typu zapachów jest ich trwałość. O wiele dłużej utrzymują się na skórze, głównie za sprawą tego, że posiadają w sobie o wiele mniej alkoholu niż tradycyjne perfumy. Dodatkowo dzięki temu nie wywołują alergii. Ich aplikacja jest niezwykle wygodna – rozprowadza się je specjalnym pędzelkiem. Ponadto najczęściej znajdują się w małych, poręcznych flakonikach, więc nie ma problemu z noszeniem ich w torebce. Dostępne są przeważnie w małych pojemnościach rzędu na przykład 15 ml. Ich cena za taką ilość może odstraszać, ale przez swoją konsystencję
są niezwykle wydajane. Na pewno jest to ciekawa inwestycja.

Nowe rozwiązania pojawiające się na rynku perfum dają nowe możliwości cieszenia się swoimi ulubionymi zapachami w nowej formie. Tak jak wszędzie, również tej dziedziny nie ominął postęp.
Te zmiany są bardzo dynamiczne i pozostaje jedynie śledzić, co jeszcze może się pojawić.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.