5
(1)

Pędzle do makijażu powinniśmy myć codziennie. Dotyczy to głównie tych do nakładania podkładu i produktów płynnych. Jak myć pędzle do makijażu. Zbiera się na nich największa ilość bakterii.

Jeżeli chodzi o pędzle do pudru, różu i innych kosmetyków sypkich – możemy pozwolić sobie na mycie ich co 2-3 dni.
Nigdy nie trzymajmy swoich pędzli w łazience, ponieważ panuje tam duża wilgoć i ilość dostających się bakterii i pleśni na włosie pędzla jest ogromna. Nie chcemy przecież przenosić tych drobnoustrojów na twarz. Pędzelki najlepiej trzymajmy w suchym miejscu.

Jak umyć brudne pędzle do makijażu? jak czyścić pędzel do makijażu

Nalejmy do miseczki niewielką ilość szamponu do włosów (opcjonalnie może to być też mydło, ale szampon lepiej się sprawdzi, ponieważ „odżywi” włosie pędzla sprawiając, że zachowa ono swoją miękkość). Zamoczmy pędzel pod ciepła wodą włosiem skierowanym w dół. Nabierzmy pędzelkiem niewielką ilość szamponu i robiąc koliste ruchy na dłoni czyśmy pędzel. Powtórzmy czynność 2-3 razy, aż do momentu, gdy pędzel będzie idealnie czysty.

Dużą trudność sprawia czyszczenie pędzli do kosmetykach płynnych (podkładu, pomadki itp.). Dlatego dodajmy do szamponu niewielką ilość oleju. Dzięki temu szybciej wyczyścimy pędzel. Na koniec umyjmy pędzelek już przy pomocy samego szamponu, aby pozbyć się resztek oleju.

Raz na jakiś czas możemy „zafundować” naszym pędzlom odżywanie w… odżywce do włosów. Zabieg ten wykonajmy, gdy zauważymy, że włosie straciło swoją miękkość.

jak czyścić pędzle do makijażu, jak myć pędzle do makijażu, jak czyścić pędzel do makijażu, jak czyścić pędzle do makijażu domowym sposobem, jak czyścić pędzle do pudru, jak czyścić pędzle do makijażu ze sztucznego włosia, jak czyścić pędzel do makijażu, jak umyć pędzel z podkładu

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.