5
(2)

Od pewnego czasu w społeczeństwie utarło się pewne powiedzenie, o tym że prawdziwy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jeden zegarek za co najmniej 1000 złotych.

Nad trafnością tego powiedzenia można dyskutować, jednak mimo to wiele osób przyznaje mu słuszność, co można zaobserwować w sklepach z zegarkami, u jubilerów, czy w sklepach internetowych, gdzie sprzedaż zarówno tych tańszych, jak i tych bardziej ekskluzywnych zegarków wzrosła.

Jednak mimo dużego zainteresowania tematyką nowoczesnych zegarków, rzadko który mężczyzna wybierający się na zakupy wie, jaki powinien być idealny zegarek dla niego. Dlatego też na temat zegarków z wyższej półki powstają fora internetowe, a także liczne strony, które doradzają jak wybrać swój wymarzony zegarek.

Również my weźmiemy pod lupę największych graczy na rynku zegarków i postaramy się wyłonić najbardziej prestiżowe zegarki. Na pierwszy ogień jak zwykle bierzemy najbardziej znane firmy. W Polsce nadal do czołówki należą tacy producenci jak Casio, Timex, czy Fuji, który po piętach depczą firmy ze wchodu Europy.

W przypadku zegarków Casio od lat mamy do czynienia z tą samą jakością produktów, która może nie jest najwyższych lotów, jednak zarówno koperta jak i mechanizm zegarka należą do ścisłej czołówki. Podobnie sprawa, wygląda jeśli weźmiemy pod lupę funkcje zegarków Casio, a także ich cenę. Proporcja jakości oraz funkcjonalności do ceny jest w tym przypadku bardzo wyważona, a nawet lekko przeniesiona na cenę, z tego względu zegarki Casio od lat utrzymują stałą cenę, która oscyluje w kwocie kilkuset złotych. W przypadku firm Timex oraz Fuji sprawa wygląda podobnie, jak w obu przypadkach podobnie jak w Casio fajerwerków nie ma, a kupowany produkt należy raczej do średniej półki.

Kolejne do analizy trafiają zegarki Swatch, oraz Tissot, których wspólnym czynnikiem jest kraj pochodzenia, czyli Szwajcaria. Zarówno Swatch, jak Tissot polski rynek zaczęły podbijać stosunkowo nie dawno, bodajże pod koniec lat 90-tych, kiedy to zegarki tych firm w pojedynczych sztukach zaczęły trafiać do Polski. Zegarki tych marek skierowane są do różnych grup wiekowych, a ich cechą wyróżniająca jest doskonały, jak na Szwajcarię przystało mechanizm, który jest niezwykle dokładny, a także odporność na zarysowania, zniszczenie, czy wodoszczelność, co w przypadku zegarków Casio orz Fucji zdarza się bardzo rzadko. Co do designu to jest raczej przeciętny, jednak czasami piękno tkwi w prostocie i do takiej klasy zegarków można śmiało zaliczyć zegarki Swatch oraz Tissot. Jeśli chodzi o cenę to zegarki Swatch oraz Tissot w swoich najbardziej ekskluzywnych wersja spokojnie pokonują umowną granicę 1000 złotych.

Szwajcarskie firmy Bisset zegarki.Marka istnieje na rynku od 28 lat, oferuje ponad 1000 modeli zegarków szwajcarskich najwyższej jakości. Zegarek Bisset męski. Firma jest jedną z młodszych na rynku. Zegarki mogą poszczycić się nowoczesnym wzornictwem, czasem nawet ekstrawaganckim, gdyż produkty ukierunkowane są do wymagających odbiorców.

Marka Albatross zegarki wytwarza zarówno damskie jak i męskie inspirowane głównie dynamicznym trybem życia, a także szybko zmieniającymi się potrzebami młodych osób, które szukają połączenia równowagi i precyzji oraz wysokiej jakości wykonania w przystępnej cenie. Albatross zegarki męskie.

Zegarki Testarossa to precyzyjnie wykonane zegarki na dowolną okazję zadowolą nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Zegarek męski Testarossa

Podobno, szczęśliwi czasu nie mierzą. Trudno jednak w codziennych obowiązkach i zabieganiu nie przejmować się czasem. Mimo iż każdy posiada dzisiaj zegar w telefonie, markowe zegarki wciąż są obecne. Stylowy zegarek świadczy o statusie materialnym oraz jest elementem mody. Zegarki damskie, szczególnie są podatne na zmieniające się trendy i podążają za nimi.

Markowe zegarki nie należą do najtańszych. Są wykonane z niezwykłą precyzją i starannością. Zegarki damskie zaskakują ogromnym wyborem wzorów i fasonów. Wśród nich znajdują się fantazyjne markowe zegarki z elegancką bransoletą bądź fikuśnym paskiem.

Zegarki męskie są bardziej stonowane, chociaż spotyka się różowe, białe lub cętkowane zegarki męskie. Na rynku mnóstwo jest sportowych egzemplarzy dla panów. Luksusowe markowe zegarki stworzone dla panów, mają najczęściej skórzany pasek, złotą bransoletę. Cyferblat w tym wypadku może być zrobiony z diamentu.

Jeśli chcielibyśmy kupić coś na rocznicę ślubu rodzicom, lub podziękować komuś za coś szczególnego markowe zegarki będą świetnym pomysłem.

Zegarki damskie powinny pasować do właścicielki. Zbyt duży produkt będzie wyglądał niekorzystnie na drobnym przegubie. Zbyt małe w stosunku do ręki, nie zostaną zauważone. Jeśli posiadamy bardzo drogie zegarki męskie lub kobiece, możemy go ubezpieczyć od kradzieży. Jest to doskonałe zabezpieczenie, ponieważ zegarki bardzo często padają łupem złodziei.
Kupując markowe zegarki wybierzmy znane logo. Popularne firmy dbają o swój wizerunek, rozpatrują reklamacje i są na ogół solidne. W razie niezadowolenia z zakupu lub wady fabrycznej sklep rozpatrzy naszą reklamację i jest szansa na zwrot pieniędzy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.