Magnez i jego wpływ na nasze zdrowie

Magnez jest jednym z tych pierwiastków, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Dlaczego jest on tak ważny dla naszego zdrowia?


Magnez - w jakich produktach spożywczych można go szukać

Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie, a jego niedobory wiążą się z licznymi dolegliwościami. Gdy nasz organizm otrzymuje zbyt mało magnezu, zaczynają się takie problemy, jak: nerwowość, problemy z koncentracją, utrata apetytu oraz bezsenność. Magnez spełnia też ważną rolę w naszym organizmie z innych względów. Wiadomo, że dzięki niemu stres przestaje być dla nas aż tak wielkim zagrożeniem, a jego odpowiednia ilość w organizmie sprawia, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia problemów ze złym cholesterolem. Magnez rozkurcza naczynia krwionośne i sprawia, że do naszego serca może dopływać więcej krwi oraz tlenu.

W jakich produktach znajduje się najwięcej magnezu?

Zdrowa dieta, która ma nas uchronić przed niedoborem magnezu, powinna uwzględniać obecność tak ważnego dodatku, jakim są pestki dyni, migdały, otręby pszenne oraz kakao – oto kolejne składniki diety, dzięki którym możemy dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość magnezu. Sporo magnezu można też znaleźć w kaszy oraz w grochu – kolejnym składniku, którego obecność zdrowa dieta powinna uwzględnić.