0
(0)

Na przestrzeni kilku lat, styl skandynawski we wnętrzach stał się w Polsce bardzo popularny.

Charakteryzuje go prostota, funkcjonalność oraz przedmioty wykonane z naturalnych surowców. W wielu sklepach wnętrzarskich można znaleźć meble oraz dodatki w stonowanych kolorach. Warszawa, jest miastem, które oferuje niezliczoną ilość tego typu sklepów, gdyż Polacy pokochali design ze Skandynawii. Sprawiło to, że mieszkania zaczęły wyglądać podobnie i tak jak w PRL-u uwielbiano meblościanki, tak teraz lubujemy się w białych, prostych formach.

Z drugiej strony przesyt stylem skandynawskim skłonił kupujących do poszukiwania oryginalności w urządzaniu mieszkań. Sklep wnętrzarski przyciąga potencjalnych klientów nowym stylem inspirowanym latami 60, ubiegłego wieku. Wielu Polaków czuje sentyment do takiego wystroju wnętrza, pamiętają go nieraz z własnego dzieciństwa. Do łask wracają komody, kanapy na nóżkach, fotele typu muszla, wyraziste geometryczne wzory, butelkowa zieleń.

Styl mid century czerpie inspiracje z lat 60, ale też 50 i 40. Charakteryzuje się różnorodnością materiałów: od pleksi po szlachetne drewno. Cechuje go otwarta przestrzeń i kontrasty. W Warszawie czy innym dużym mieście można zaopatrzyć się w unikatowe dodatki z lat 60 na pchlim targu, które nadadzą naszemu wnętrzu charakteru. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w dobrym sklepie wnętrzarskim, możemy liczyć na poradę, jakie dodatki, meble będą pasowały do naszego mieszkania, tak aby całość tworzyła spójną i harmonijną przestrzeń. Wystrój wnętrza można też uszlachetnić paroma dodatkami, bez konieczności przeprowadzania remontu, gdyż popularny styl skandynawski jest doskonałą bazą do wprowadzenia innych rozwiązań.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.