Najlepsze oleje do włosów zniszczonych

5
(1)

Rozdwojone końcówki, suche, łamliwe włosy i nadmierne przerzedzanie się czupryny- z tymi problemami boryka się wiele z nas.

Bardzo często ich przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja oraz zbyt częste poddawanie się agresywnym zabiegom fryzjerskim takim jak dekoloryzacja, farbowanie (zwłaszcza na blond), czy trwała ondulacja. Zniszczone włosy nie dość, że sprawiają spore kłopoty w codziennej stylizacji, to jeszcze nie wyglądają estetycznie, powodując niekiedy duży dyskomfort, a nawet zakłopotanie. Olejowanie włosów opinie i porady. Jeśli i Twoja czupryna jest w kiepskim stanie, sprawdź jak naturalnie zregenerować zniszczone i przywrócić im blask.

Na czym polega olejowanie włosów?

Zaczerpnięta z nauk wywodzącej się z indyjskiej Ajurwedy metoda olejowania włosów nie bez powodu cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Polega ona na obfitym nacieraniu skóry głowy oraz samych włosów naturalnymi olejami roślinnymi.
W Indiach ten zabieg kosmetyczny wykonuje się najczęściej przy użyciu lekko podgrzanego oleju sezamowego. Ta niezwykle skuteczna metoda regeneracji włosów znana jest również bardzo dobrze w krajach arabskich, gdzie z kolei kobiety przeważnie stosuj olej arganowy lub olej kokosowy. Również w krajach śródziemnomorskich już od setek lat wspomagano się w pielęgnacji włosów naturalnymi olejami – tutaj jednak zawsze królowała oliwa z oliwek.

Bez względu na rodzaj oleju, jaki wybierzemy, cały zabieg przebiega tak samo. Wystarczy lekko podgrzany olej obficie rozprowadzić najpierw po skórze głowy, wykonując jednocześnie kolistymi ruchami delikatny masaż, który pobudzi cebulki włosowe i odżywi je. Następnie olejem nacieramy lub wręcz polewamy całą długość włosów.
Olej najlepiej pozostawić na głowie od 30 minut do 2 godzin. Aby jego działanie było skuteczniejsze, włóżmy foliowy czepek i dodatkowo zawińmy go ręcznikiem. Na koniec myjemy dokładnie włosy delikatnym szamponem – najlepiej takim, o jak najbardziej naturalnym składzie. Szamponem niezawierającym laurosiarczanu sodu SLS i innych składników wysuszających włosy i podrażniających skórę głowy.

Olejowanie włosów w pełnym zakresie najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Jeśli nasze kosmyki są bardzo zniszczone, możemy dodatkowo przy każdym myciu włosów stosować nieco mniejszą ilość oleju na skórę głowy oraz końcówki włosów zamiast maski do włosów na 15-20 minut przed myciem.

Jakie oleje są najlepsze do włosów zniszczonych?

Do włosów mocno wysuszonych najlepsze będą oleje o najsilniejszym działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym. Oleje zawierające w swym składzie prawdziwe bogactwo witamin A i E oraz naturalne czynniki regeneracyjne.

olej z czarnuszki
olej z czarnuszki

Sprawdzi się uważany za najcenniejszy olej świata – olejek arganowy. Bardzo skuteczny w pielęgnacji włosów jest też zwany złotem faraonów olej z czarnuszki, który przynosi wręcz spektakularne efekty. Nie tylko nawilży on i głęboko zregeneruje nawet najbardziej przesuszone włosy. Regularnie stosowany na skórę głowy, zapobiegnie wypadaniu oraz wspomoże wzrost nowych włosów.
Świetnym olejem do włosów mocno przesuszonych jest również oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Tutaj jednak powinnyśmy uważać, aby nie przesadzić z jej ilością. Oliwa ma dosyć gęstą i ciężką konsystencję, co sprawia niekiedy trudności przy jej zmywaniu. Jeśli zastosujemy jej zbyt wiele, możemy za bardzo obciążyć kosmyki i będą one przyklapnięte oraz mało puszyste.

W codziennej pielęgnacji warto również sięgać po naturalne szampony, maski oraz odżywki do włosów wzbogacone w oleje roślinne. Unikajmy za to agresywnych, mocno pieniących się kosmetyków, które niszczą i mocno wysuszają włosy.

Na czas regeneracji włosów postarajmy się też ograniczyć inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Zrezygnujmy, choć na jakiś czas z mocno niszczącego farbowania na blond. Wybierzmy nieco ciemniejsze odcienie i farby bez amoniaku, soli amonowych i utleniaczy, za to wzbogacone w naturalne składniki odżywcze.

Spytamy również naszego fryzjera o profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na bazie naturalnych olejów oraz roślinnych substancji odżywczych i regenerujących

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.