0
(0)

Jeśli jest jeden idealny moment na aktualizację domu, to na początku nowej dekady.

Po dziesięciu latach tego samego starego wystroju, nadszedł czas, aby odświeżyć serce domu jednym z naszych ulubionych pomysłów na kuchnię, pomalować ściany na jakiś oszałamiający kolor lub po prostu dodać nowe dzieło sztuki do swojej galerii. Oto najgorętsze trendy w wystroju wnętrz w 2020 roku.

Niezależnie od tego, czy lubisz najnowsze trendy, czy zwykle robisz wszystko, aby ich uniknąć, z pewnością znajdziesz tu kilka pomysłów, które pokochasz i które wprawią w zachwyt wszystkich twoich gości.

Akcenty w stylu Vintage

Jeden z wciąż aktualnych trendów w wystroju wnętrz jest ukłon w stronę tradycyjnych detali, które widzieliśmy w meblach z 1800 i początku XX wieku. Nie chodzi o przytłoczenie wnętrza tymi dodatkami, ale o wprowadzenie delikatnych, przykuwających uwagę akcentów.

Vintage dekoracje

Klasyczny granat

Według wielu projektantów kolor roku 2020 to klasyczny niebieski (granatowy odcień). Na szczęście jest całkowicie wszechstronny i wyrafinowany. Granatowy kolor zapewnia doskonały kontrast we wnętrzach i na zewnątrz zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu domu. Niezależnie od tego, czy wyspa kuchenna zostanie szybko zmodernizowana, czy pokój zyska nowy, dramatyczny wygląd z kontrastowymi białymi wykończeniami i drewnianymi elementami, odcień zapewnia dostojny wygląd, ale nie jest przytłaczająco czarny.

Tapety z kwiatami

Jeśli myśl o tapetach z motywem kwiatów powoduje, że wzdrygasz się, to rok 2020 może być rokiem, w którym zmienisz melodię. Tapeta z motywem kwiatowym istnieje już od wielu lat i nadal będzie wyglądać ładnie, ale z bardziej nowoczesną aktualizacją – duże wzory, odważne kolory, a nawet wprowadzenie akcentów metalicznych – to zobaczysz we wnętrzach w tym roku. Takie tapety będą szczególnie dobrym wyborem w łazienkach i przedpokojach.

Dekoracje o wysokim kontraście

Projekty o wysokim kontraście mają obecnie swoją chwilę – co oznacza, że jeśli zawsze chciałeś pomalować swój dom na czarno, teraz nadszedł czas, aby dać to zrobić (oczywiście z umiarem). Przez długi czas we wnętrzach niezmiennie królowała biel, ale teraz możesz zobaczyć krzesło z czarną tkaniną i białą ramą lub konsolowy stół z ciemnego bejcowanego drewna z jasnym sprzętem.

Nie-białe kuchnie

Jeśli w 2010 roku istniał jeden decydujący trend w projektowaniu, była to całkowicie biała kuchnia. Ale w 2020 roku projektanci przewidują przesunięcie w kierunku przestrzeni wykraczających poza samą biel. Na przykład spodziewają się, że zobaczą więcej szafek, wysp i półek z drewna naturalnego – z których wszystkie pozwolą właścicielom domów zachować jasny i przestronny klimat bez ograniczania się do bieli.

Kolorowe szafki

Jeśli naprawdę chcesz odejść od całkowicie białego trendu w kuchni, wybierz kolejny trend w wystroju domu w 2020 roku: kolorowe szafki. Według niektórych ekspertów, trendem w 2020 roku jest wybór jednego lub kilku elementów, takich jak wyspa kuchenna, szafki kuchenne na ścianie lub szafki stojące w odważnych kolorach, na przykład ciemnoczerwony, jasnożółty, zielony lub granatowy.

Łóżka z baldachimem

Nadszedł czas, aby spełnić wszystkie marzenia o królewskich łóżkach z baldachimem. Łóżka z baldachimem nie muszą już być okrywane grubymi materiałami i masywnymi zagłówkami, powracają nowoczesne wersje wykonane z akrylu, metalu i eleganckich tapicerowanych ramek.

Akcenty patyny

Jednym z nowych trendów projektowych jest docenienie patyny i wieku. Oprócz bardziej zabytkowych mebli, spodziewaj się, że sprawdzą się w trendach kolorystycznych, takich jak glina i terakota, a także w elementach dekoracyjnych, takich jak wyroby ceramiczne i ceramika.

Drzewka oliwne

Jeśli 2019 był rokiem dramatycznej figi skrzypcowej, rok 2020 będzie rokiem znacznie subtelniejszego drzewa oliwnego. Drzewka te nadają wnętrzom dostojności i spokoju.

Dzieła sztuki antycznej

Powiększ swoją kolekcję dzieł sztuki. Ludzie uwielbiają to, że dzieła w stylu antycznym wyglądają na stare i mają swoją historię. Podczas zbierania tych dzieł sztuki koniecznie wypatruj niektórych do kuchni. Powieś w kuchni dzieło sztuki lub użyj otwartych półek do wystawiania przedmiotów, które pokazują Twoją osobowość.

zakrzywione sofy.

Ten trend w wystroju wnętrz w 2020 roku przeniesie Cię z powrotem do kolejnej dekady. Zobaczymy kilka zwrotów z lat 60. i 70. z nowoczesnym zwrotem akcji i naciskiem na linię i zakręt.

meble rattanowe i wiklinowe

Nie, materiały te nie muszą być przenoszone na tylny pokład. Rattan / wiklina odradza się. Ciepło przypomina dzieciństwo i ewoluuje w świeży i ekscytujący sposób, czy to na krzesłach, stołach czy oświetleniu. Jest to idealna warstwa do zrównoważenia nowoczesnego i tradycyjnego stylu.

wolnostojące wanny

Potrzebujesz świeżego pomysłu na łazienkę ? Wypróbuj luksusową wannę do kąpieli.

Przytulne tkaniny

Wygodne tkaniny będą wszędzie w nowym roku. Zamiast luksusowego aksamitu, zobaczymy ścinające się, niedoskonałe skóry i miękkie teksturowane mohery.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.