5
(1)

Szukasz praktycznego, opłacalnego sposobu na dodanie koloru i kreatywności do ścian w kuchni? Tapeta może być tym, czego potrzebujesz.

Nowocześni projektanci kuchni odkrywają innowacyjne pomysły w kuchni, a wszechobecne płytki ceramiczne zajmują teraz miejsce z tyłu. Jeśli ktoś powie Ci, że używanie tapet w kuchni nie jest praktyczne, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, dlaczego to tylko mit, że możesz się mylić!

Czy tapety kuchenne są łatwe do czyszczenia?

Podczas gdy starsze odmiany tapet mogły być trudne w utrzymaniu, nowsze alternatywy nie wymagają konserwacji. Jeśli nadal masz wątpliwości, wybierz zmywalne tapety winylowe; są twarde, trwałe i bardzo odporne na zabrudzenia. Należy unikać tapet, które są mocno teksturowane lub wytłaczane, ponieważ opary oleju i brud mogą gromadzić się w szczelinach. Tapeta, którą można prać, ma cienką przezroczystą powłokę, którą można wycierać łagodnym detergentem i wilgotną szmatką. Nie stracą też blasku.

Jakie wzory tapet powinienem wybrać do swojej kuchni?

Począwszy od tradycyjnych tapet, które wyglądają jak płytki lub cegły, po abstrakcyjne wzory graficzne, zakres dostępnych obecnie tapet jest oszałamiający. Nie zbaczaj z podstawowej palety kolorów i trzymaj się ogólnego motywu dekoracyjnego. Proste i ciepłe, powtarzalne wzory mogą nadać klasyczny akcent, a dynamiczny, odważny nadruk może nadać Twojej kuchni klimat. Pamiętaj, że twoje rolety, blaty i wybór sprzętu będą musiały dobrze komponować się z tapetą pod względem koloru i wyglądu. Zbyt wiele różnych kolorów lub wzorów na małej przestrzeni może stać się przytłaczające.

Gdzie mogę użyć tapety w kuchni?

Możesz użyć tapety prawie wszędzie w swojej kuchni! Jeśli nie chcesz wypróbować czegoś, co jest zbyt nowe, tapetuj tylko jedną ścianę akcentującą i stwórz interesujący punkt centralny. Pamiętaj jednak, że wykończenie nie powinno kolidować ze ścianą akcentującą. Spróbuj zastosować tapetę na wewnętrznych ścianach szafek ze szklanymi okiennicami lub na otwartych półkach, aby uzyskać żywy i dziwaczny zwrot akcji.

Wybrane projekty i wzory powinny dobrze pasować do Twojego motywu i przemawiać do Twojej osobowości. Jeśli Twoja kuchnia ma kącik jadalny, użyj jasnej i wesołej tapety, aby stworzyć atmosferę przypominającą kawiarnię. Możesz także wypróbować prążki, wzory w stylu art deco lub wzory naśladujące cegłę i płytki.

Jakie są zalety korzystania z tapety w kuchni?

Tapeta jest dostępna w szerokiej gamie wzorów, które pasują do każdego motywu i stylu. Jest łatwa do naprawienia, a ponieważ jest opłacalna w porównaniu z płytkami, zawsze możesz ją wymieniać co kilka lat, aby uzyskać nowy, nowy wygląd.

Jak utrzymać tapetę w kuchni?

Często uważa się, że tapeta nie byłaby w stanie sprostać trudnemu użytkowaniu w kuchni, ale z pewną ostrożnością można zachować dobry wygląd przez długi czas.

Zawsze włączaj okap podczas gotowania. Spowoduje to odprowadzenie oparów oleju i pary z kuchni i nie pozwoli na osadzanie się brudu na ścianach lub blacie. Odkurz powierzchnię za pomocą miękkiej szczotki, aby usunąć kurz, co najmniej raz w tygodniu. Pajęczyny należy usunąć, gdy tylko je zauważysz. Raz w miesiącu używaj łagodnego organicznego środka czyszczącego rozcieńczonego wodą i wytrzyj powierzchnie tapety miękką gąbką.

Jak czyścić tapety kuchenne?

Niektóre nakazy i zakazy dotyczące tapet:
Wykonuj prace od góry do dołu, aby powierzchnia, którą już wyczyściłeś, nie uległa ponownemu zabrudzeniu. Nie używaj szorstkich środków czyszczących ani twardych ściereczek. Zrób to natychmiast po odkurzaniu, ponieważ w przeciwnym razie zabrudzenia zmieszają się z wodą i zabrudzą powierzchnię tapety. Po zakończeniu osusz ręcznikiem. Upewnij się, że gąbka jest po prostu wilgotna i nie mokra, ponieważ woda może dostać się pod szwy i poluzować pokrycie. Postępuj zgodnie z kierunkiem pionowych szwów. Przecieranie tapety w poziomie spowoduje otwarcie szwów.

Dopasuj kolor szafek do tapety, aby połączyć cały wygląd, tak jak w tej żywej zielonej kuchni. Ta urocza marmurkowa tapeta idealnie komponuje się z pastelowymi różowymi szafkami i wiszącą lampą wiszącą. Tapeta z schludnymi prążkami nadaje współczesny klimat tej czarno-białej kuchni.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.