0
(0)

Intensywna barwa włosów, którą osiągamy tuż po farbowaniu jest tym efektem, którego trwania chcielibyśmy przez długi czas. Niestety już po kilku dniach często zauważamy, że wymarzony kolor odrobinę się zmienia, włosy płowieją, a my czujemy się, jakbyśmy wyrzucili pieniądze za farbowanie w błoto. Istnieje jednak kilka zasad i sposobów, aby tego uniknąć i przedłużyć żywotność naszej oszałamiającej fryzury.

Pierwszą zasadą udanej koloryzacji jest to, aby włosy były w dobrej kondycji. Niestety, nie ma tu miejsca na czarodziejskie sztuczki, jeśli struktura włosa jest w opłakanym stanie, koloryzacja jej nie polepszy. Zdrowy i silny włos, którego łuski są zamknięte lepiej przyjmie barwnik i dłużej utrzyma jego intensywność. Warto zadbać o to odpowiednio wcześniej, stosować odpowiednią pielęgnację i zbilansowaną dietę oraz poddać się zabiegom fryzjerskim, które pomogą odżywić i wzmocnić to, co mamy na głowie.

Trzeba również pamiętać, że to farbowanie u fryzjera, będzie tym trwalszym, niż domowe, bo kosmetyki używane przez specjalistę należą często do profesjonalnych linii, indywidualnie dobieranych do stanu naszego włosa.

Bardzo ważnym aspektem jest jednak domowa pielęgnacja. Warto tu dopytać naszego fryzjera o to, czego konkretnie powinniśmy używać. W naszej kosmetyczce znaleźć się powinny dedykowane dla nas szampony, odżywki i maseczki. Na rynku istnieje już wiele produktów, które stosować możemy w zależności od tego, jaki mamy odcień na głowie. Przy ciemnych włosach, będą to na przykład kosmetyki z henną, przy czerwonych pigmentach, produkty z granatem itp. Sprawi to, że przez długi czas będziemy mogły się cieszyć odcieniem, który uzyskałyśmy tuż po farbowaniu, dzięki czemu fryzura będzie wyglądała na świeżą i zadbaną.

Sprawdzonych rozwiązań nie musimy jednak szukać tylko wśród specjalistycznych kosmetyków. Ciekawym pomysłem jest sporządzenie swoich własnych, domowych płukanek, które odżywią i jednocześnie utrwalą kolor. Włosy ciemne polubią kąpiel w naparze z kawy, herbaty, a także szałwii. W przypadku jasnych odcieni sprawdzi się płukanka z rumianku i soku z cytryny.

Z pielęgnacją można też jednak przesadzić. Przy zbyt częstym myciu głowy, kolor rzeczywiście może spłukiwać się szybciej, niż zwykle. Najlepiej będzie, jeśli pierwsze mycie wykonamy około doby po farbowaniu, potem już według uznania, lecz tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, to znaczy włosy wyraźnie zaczynają się przetłuszczać.

Nie tylko na dostarczaniu tego, co dobre polega dobra pielęgnacja farbowanych włosów. Aby przedłużyć żywotność koloru, powinniśmy unikać szkodliwych czynników. Będzie to między innymi intensywne, palące słońce, czy chlorowana woda w basenie. Na szczęście na rynku istnieją produkty do włosów, posiadające zabezpieczenia przed promieniowaniem UV, a podczas kąpieli używajmy po prostu czepka. Warto też odstawić na boczny tor suszarkę i jeśli jest to możliwe, pozwalać mokrym włosom wyschnąć swobodnie.

Utrzymanie intensywnego koloru na włosach wymaga nieco wysiłku, ale efekt powinien wynagrodzić nam wszystkie starania. Okres między zabiegami farbowania może się nawet nieco wydłużyć, aż znowu zafundujemy sobie kolorowy zawrót głowy, cokolwiek to będzie dla nas oznaczać.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.