0
(0)

Trendy wnętrzarskie zmieniają się równie często jak te dotyczące mody. Popularne kilka lat temu luksfery czy kolor wenge odchodzą do lamusa.

Wydawać by się mogło, że styl skandynawski jest nie do ruszenia i nic nie może zniechęcić do stylistyki z Norwegii czy Szwecji. Nie tylko Polacy rzucili się na białe meble, minimalizm we wnętrzu, ale cała Europa czerpie z tego stylu inspiracje.

Skandynawskie pomieszczenia wypierane są jednak przez nowoczesny styl zapatrzony w lata 60- te. Oprócz nowej linii mebli zmienia się charakter dodatków. Zamiast pseudo plakatów z mottem, wieszamy grafiki lub stare afisze teatralne. Ekspozycje w postaci kul świetlnych zamieniamy na łamane lampki. Motyw łosia, częsty w stylu skandynawskim, w nowoczesnym stylu zastępujemy łagodnymi figurkami z Ćmielowa.

Zobacz: olifra.com/kategoria-produktu/dom/

Do wnętrz zakrada się kolor. Już nie szarości, beże i biele, ale turkusowy i butelkowa zieleń. Nasycenie barwami najlepiej odda kanapa z pluszu na wysokich nóżkach. Dywan nieraz jest kombinacją geometrycznych figur. Styl skandynawski preferował naturalne kolory i oszczędne wzornictwo, styl nowoczesny nadaje wnętrzu dynamiki i indywidualnego charakteru. Wyposażenie mieszkania powinno być funkcjonalne i na to stawia obecny trend.

Meble mają zaokrąglone kształty, fotele typu klubowego także znajdują tu swoje miejsce.

Podłoga przy obu aranżacjach jest drewniana, ale nowoczesne urządzanie kocha podłoże mozaikowe lub z klepki. Panele mogą nie współgrać ze stylem lat 60- tych.

Dzięki swojej nienachalności styl skandynawski znalazł zagorzałych zwolenników, ale design i moda wnętrzarska nie lubią nudy. Szwedzkie wyposażenie pomieszczeń może być dobrym wyjściem dla osób chcących zmienić je na styl nowoczesny. Jego łagodność i stonowana paleta barw, dzięki oryginalnym dodatkom może zmienić się w wariację na temat lat 60- tych.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.