5
(2)

Dekorowanie fakturą i wzorami sprawia, że ​​pokój jest interesujący i żywy.

Kontrasty gładkie i szorstkie, grube i cienkie, błyszczące i matowe zapobiegają pojawianiu się zbyt dużego pokoju. Właśnie dlatego profesjonaliści łączą paski z kratkami, dywany na podłogach wyłożonych kafelkami i łączą skórę z wikliną.

Warstwy – poduszka na poduszce, podkładki pod krzesła na siedzeniach w szczytu, żaluzje z bawełnianymi zasłonami. Zwłaszcza w zimnym klimacie tekstury odciążają pomieszczenia o jałowym lub chłodnym wydźwięku. Oczywiście sposób, w jaki wprowadzasz teksturę, będzie w dużej mierze zależeć od stylu Twojego wystroju i zastosowania w pomieszczeniu. Elegancka jadalnia będzie wymagała bardziej subtelnej ręki niż miejsce do narciarstwa górskiego. W jadalni wszystko, czego potrzeba, to ścieg płomieniowy na krzesłach do jadalni i duży, mocno teksturowany obraz olejny.

Kuchnie i wanny mają interesujący wachlarz tekstur. Połyskujące powierzchnie, takie jak granit, płytki, stal nierdzewna, szkło i lustro są normą. Nawet urządzenia wtykowe z błyszczącymi profilami przyczyniają się do uzyskania obrazu. Ale tak wiele twardych materiałów wymaga odrobiny ulgi w ceglanym palenisku, drewnianym suficie lub kolorowym kilimowym dywanie. Jeśli wolisz stonowany współczesny styl, zastanów się nad dodaniem ciepłej podłogi dębowej lub szafek wiśniowych, aby ją wymieszać.

Niezależnie od tego, czy jest to dywanik z kwiatowymi igłami lub szablon używany na ścianach, wzory takie jak tekstury nabierają tempa w pomieszczeniu i wspierają jego motyw. Zasady przewodnie? Mniej wzorów w pokoju, który jest przeznaczony do ciszy jak sypialnia, i ćwicz powściągliwość, jeśli chodzi o duże, dzikie wzory. Choć te wzorce mogą się wydawać zniewalające, są to te, na które najczęściej męczysz się szybko. Wzory lamparta i odważna kratka, we właściwym otoczeniu, razem wyglądają fantastycznie.

Jeśli budujesz nowy dom, utrzymując odsłonięte belki, powiedzmy, pokój rodzinny doda uroku wiejskiego domu, a także tekstury. Zawieś kosze, pęczki suszonych ziół lub dzikich kwiatów lub sznurki mocnego czosnku z belek i zyskaj jeszcze jeden interesujący dotyk. Sufit zasłonięty materiałem lub namiotem jest romantyczny lub zabawny. Na przykład odważne czerwono-białe paski nadają dziecięcemu pokojowi wesoły cyrkowy nastrój.

Materiał to również odwieczna kuracja ścienna – od żywych draperii po obszerne zasłony zawieszone na prętach przymocowanych tuż pod sufitem. Wysokiej jakości tkaniny, takie jak tykanie, wełna, konopie lub imitacja zamszu, można również przyklejać do ścian. Zamiast ubrać cały pokój, zastanów się nad przykryciem jednej ściany za łóżkiem z baldachimem lub biurkiem. Ściany tapicerowane również dodają faktury, a dzięki mrugnięciu pod spodem są wysokiej klasy lekarstwem na walkę z natrętnym hałasem.

Nawet na poziomie gruntu tekstura i wzór mają znaczenie. Na szczęście istnieje wiele możliwości wyboru dla wszystkich rodzajów przestrzeni i stylów. Wybierz materiał w zależności od sposobu użytkowania pokoju oraz tego, jak ma wyglądać. W kuchni dostępne mogą być dowolne elementy – od elastycznych gumowych podłóg, takich jak w ruchliwych restauracjach, po rustykalne terakoty, jak w śródziemnomorskich domach.

Jeśli pokój jest wyłożony wykładziną, na niektórych dywanach ułóż warstwę, aby go zaktualizować. Aby szybko odetchnąć latem, zrzuć dywan z sizalu na podłogę z twardego drewna i połóż kolorową ściereczkę na parasolu. Nawet w niewielkim pomieszczeniu z proszkiem niewielki dywanik do prania (przymocuj go do antypoślizgowej maty dla bezpieczeństwa) rozbrzmiewa stylem.

Kolor, tekstura i wzory nadają pomieszczeniu osobowości, ale oświetlenie ma kluczowe znaczenie. Możesz samodzielnie zniszczyć kojący komfort sypialni za pomocą surowych górnych świateł lub zmniejszyć emocje w pokoju zabaw z miękkim, rozmytym oświetleniem.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.