5
(1)

Tradycyjne firanki i zasłonki powoli wychodzą z mody. Pojawiło się nowe niezwykle interesujące i praktyczne rozwiązanie- panelowe zasłony okienne.

Ten typ dekoracji możemy jednak zastosować nie tylko na okna, ale również do osłonięcia szklanych drzwi przesuwnych oraz jako lekką ściankę działową dzielącą pomieszczenie na dwie części. To praktyczne rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w małych mieszkaniach. Dzięki niemu wydzielimy garderobę w sypialni lub w jednopokojowym mieszaniu stworzymy oddzielony kącik dla dziecka.

Zasłony panelowe wykonane są z pionowych pasów materiału ograniczonych linią podłogi i sufitu. Można je przesuwać w prawo lub lewo, a także nasuwać na siebie. Materiał, z którego są wykonane, dobieramy do naszych potrzeb. Może to być wzmacniany papier, sztuczny jedwab, wiskoza, poliester. Jeśli chcemy zacienić pomieszczenie i ukryć się przed silnym promieniowaniem słonecznym, wybierzmy grubszą nieprzepuszczalną tkaninę w ciemniejszych barwach. Natomiast, gdy chcemy rozświetlić niewielki pokój, warto zdecydować się na cienki i delikatny materiał w kolorze białym lub subtelnym pastelowym odcieniu różu, delikatnego fioletu, błękitu, bladego pomarańczu.

Systemy panelowe są proste w obsłudze i konserwacji. Są one wykonane z podobnych materiałów co rolety. Nie ulegają więc większym zabrudzeniom, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je delikatnie wilgotną szmatką lub gąbką, aby usunąć kurz. Montaż zasłon panelowych jest prosty. Instrukcja jest dołączona do opakowania. Z pewnością poradzi sobie z tym nawet początkujący majsterkowicz. Możesz również skorzystać z usług specjalistycznej firmy oferującej taką usługę, jednak w tym wypadku musisz się liczyć z kosztami wysokości nawet kilkuset złotych.

Szeroki wybór zasłon panelowych w różnych wzorach znajdziesz w naszym sklepie

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.