5
(1)

Staranny i stonowany makijaż jest nieodłącznym elementem biznesowego dress cod’u. Powinien zakryć niedoskonałości skóry, wyglądać naturalnie i nie pochłaniać rano zbyt dużo czasu.

Dlatego też nie mniej ważne od jakości używanych kosmetyków są akcesoria, z wykorzystaniem których wykonujemy codzienny makijaż. Aby usprawnić codzienny makijaż istotny jest pędzel za pomocą którego będą nakładane kosmetyki sypkie – podkład, puder i róż.

Pędzel kabuki

Wykorzystywanym przez profesjonalistów i polecanym dla amatorów jest pędzel kabuki. Ten niewielki pędzel charakteryzuje się krótkim i szerokim trzonkiem, oraz krótkim, gęstym i owalnym włosiem. Dzięki swojej budowie nakładanie kosmetyków sypkich jest proste, bez ryzyka pozostawienia smug. Dzięki niewielkim rozmiarom może stanowić wyposażenie kosmetyczki. Każdy makijaż po kilku godzinach trzeba poprawić.

Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, który należy rozprowadzić ruchem okrężnym. Jeżeli skóra nie jest doskonała, w miejscach zmian wystarczy trochę przycisnąć pędzel. Nie należy robić stempelków.

Pędzel kabuki wystarczy umyć pod ciepłą, bieżącą wodą z wykorzystaniem mydła antybakteryjnego. Wystarczy delikatnie pocierać palcami, a następnie suszyć włosiem do dołu.

Zobacz: jak czyścić pędzel do makijażu

Jak zrobić idealny makijaż oka?

Poprawnie wykonany makijaż wymaga również idealnego makijażu oka. Nie ważne czy wykonujemy codzienny makijaż, czy makijaż wyjściowy, postawa idealisty zagwarantuje nam piękny wygląd.

Jak zrobić idealny makijaż oka?

 1. Przygotujmy odpowiednie kosmetyki i pędzelki. Należy zadbać by kosmetyki nie były przeterminowane oraz by były dobre jakościowo. Pędzelki do makijażu powinny być czyste i zadbane.
 2. Rozprowadzamy bazę pod makijaż oka na powiekę. Nie powinniśmy przesadzać z ilością bazy.
 3. Nakładamy kremowy cień od brwi, aż do załamania. Dzięki temu cienie do powiek będzie można łatwiej rozblendować i nie pozostawić żadnej brzydko wyglądającej plamy.
 4. Wybieramy cień który będzie tylko nutką i rozblendowujemy go powyżej załamania wzwyż.
 5. Na załamanie nakładamy ciemniejszy cień do powiek osobnym pędzelkiem i rozblendowujemy go, nie podchodząc pod linię zakończenia poprzedniego cienia
 6. Nakładamy ciemny cień na zewnętrzną stronę oka i rozblendowujemy go aż do środka oka.
 7. Nakładamy główny, połyskujący cień pod linią załamania na sam środek
 8. Przy wewnętrznej stronie oka nakładamy jasny świecący się cień do powiek
 9. Pod brwią dodajemy trochę rozświetlacza, starając się z nim nie przesadzić.
 10. Wykonujemy kreskę, dopasowaną do kształtu naszego oka
 11. Malujemy brwi i nakładamy sztuczne rzęsy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.